Efes Optik 1999 yılında kurulmuş olup, Yönetim Kurulu Başkanı optik ve güneş gözlüğü sektörünün önemli simalarından Gökhan Pehlivanoğlu’dur. Efes Optik’in Türkiye genelinde 300 bayisi, İstanbul, Ankara ve İzmir’de ise satış ofisi bulunmaktadır.  Asya ve Avrupa ülkelerine de ihracat yapan Efes Optik’in önümüzdeki yıllardaki hedefi ise Avrupa pazarında yer alacak güçlü, yerel bir marka yaratmaktır.

Efes Optik, tüketicilerin beklentilerini karşılamaya yönelik oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bünyesinde barındırdığı markalar ise Garbino, Chanzara, Lufian, Scapa, Newton, Lady victoria,Chimi, Garfield ve Shrek’tir.

Efes Optik koleksiyonlarını dünya modasını takip ederek, trendlere, Türk insanının beğeni ve isteklerine uygun olarak oluşturmaktadır. Artık tamamen bir aksesuar haline gelen gözlüğün işlevselliği kadar tasarımı da çok önemlidir. Her yıl değişen modaya ek olarak tüketici ihtiyaç ve beklentilerini de hesaba katarak hazırlanan koleksiyonlarda “kalite” ön planda tutulmaktadır. Efes Optik her kullanıcının yüz hatlarının farklılığının bilincindedir,  bu sebeple koleksiyonlar hazırlanırken Ar-Ge aşamasında değişik yüz tiplerine uygunluk, üretim için olmazsa olmazlardandır.

%100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket eden Efes Optik satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratmaktadır. Efes Optik için önemli olan tamamıyla güven üzerine kurulu, uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin başlamasıdır.